banner_prez_2016_p.gif
Przejdź do strony głównej Przejdź do kontaktu Przejdź do mapy strony Przejdź do Tygodniowego kalendarza Spotkań Prezydenta Kliknij, aby dodać do zakładek Przejdź do kanału RSS
zapytaj prezydenta.jpg
Biogram »
Dodano: 3.08.2016

Tadeusz Krzakowski, od 14 lat prezydent Legnicy. Pasjonat nowych technologii, inteligentnych rozwiązań dla miast i e-komunikacji. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz m.in. studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Promocji Jednostek Samorządu Terytorialnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (Akademia Liderów Samorządowych), ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, wieloletni Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Miast Polskich, członek Narodowej Rady Ekologicznej.


W 1990 roku związał się z legnickim samorządem. Od początku pracy w jego strukturach angażuje się na rzecz rozwoju miasta i regionu Zagłębia Miedziowego. Aktywnie działa w pracach organów Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich.


Miasto, którym zarządza, ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Na III Forum Smart City w Warszawie Legnica otrzymała nagrodę Inteligentnego Miasta Roku 2015. Osobiście uhonorowany m.in.: odznaką „Zasłużony dla Legnicy” (1999), Srebrnym Krzyżem Zasługi (2005) i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2016) za wybitne zasługi dla samorządności.

Pdf
20 Lutego 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
20 21 22 23 24 25 26
nk miasto.jpg
nk TK.jpg
face book.jpg
facebook_Legnica_pop.jpg